Якою повинна бути компресія?

Тема у розділі 'Двигун, підкапотний простір', створена користувачем scirocco, 13 кві 2008.

  1. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Завдяки Sasa i Pol я принагідно поміряв у своїй зеленій скірочці компресію (двигун EG, 1,6 8v). Вийшло 11,12,12,12. Я зрадів результатам, знаючи, що на таких моторах мій майстер ніколи не зустрічав компресії, більше 12, кажучи, що це для нього максимальний тиск і зачотна кондиція. Але от Pol каже, що може бути і 15. Відтак виникли такі питання:

    1. Яка компресія у вас?
    2. Якою вона повинна бути в моєму двигуні (степінь стиску 9,5)
    3. Чи є якесь правило, або таблиця, згідно яких можна дізнатися чи дана компресія є нормою чи виходом з норми?
    4. Якою мінімально допустимою може бути компресія?
     
  2. vovka

    vovka Active Member

    Авто:
    ВАЗ 2108 RPD, Ford Fiesta ST
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    знаю що чим ширша фаза в распредвала тим нижча буде компресія..

    заміряв недавно на свому 1.1 - компресія була 11 при степені 9.0, а ще давніш на стоковому 1.3 компресія була 12 при степені 9.9..
    на моєму 1.4 моторі з валом з фазою 306 компресія була 10 (степінь 10.8 ). міряли відразу після обкатки.. ніяких проблем з тим мотором небуло, їхав нормально :)) потім був мотор 1.6 з валом з фазою 290 - після пробігу 3000км в драговому режимі компресія була 12 (степінь біля 12), а от відразу після зборки компресія була 14 :)

    а взагалі то я думаю що компресія і степінь між собою ніяк не звязані.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. ZET

    ZET Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.6RF 2E 1990
    Клубна карта:
    000405
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    міряв була 11 , казали шо мотор "як в нової дев'ятки"
     
  4. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Пол, я звичайно дуже дякую за пізнавальні статті та картинки, але я знаю, що таке степінь стиснення і принцип роботи ДВЗ, власне питання, які мене цікавлять, описані вище. Буду вдячний за відповіді на них.
     
  5. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    1. 12 - 11.5 - 10.5 - 11.5 (13-норма для КР/ПЛ).
    2. Треба дивитись в мануалі по твому двигуну, степінь стиску не впливає на компресію, я думаю шо повинно бути 13-14, хоча буває шо і 12 норма.
    3. Нижче 7-8 бар вважається критичною і означає необхідність капіталки/ремонту голови (тому що суміш вже перестає ефективно згорати). Чіткіше пише виробник в мануалі до конкретного мотору враховуючи його конструктивні особливості. Крім показника компресії велике значення має відсутність різниці між компресією в крайніх циліндрах (1-4), якшо є різниця в 2 і більше бари-ремонт. Тому шо двигун стабільно працювати не буде.
    4. Низька компресія не завжди свідчить про знос/поломку (хоча як правило). Ше буває через нагар на клапанах/знос клапанів і їх направляючих, визначається звичайним заміром компресії і повторним з додаванням масла в циліндр через отвір для свічки. Якщо з маслом змінилась в сторону вищої - значить знос ЦПГ, якщо без змін-дивитись голову. Висока компресія (вища ніж в мануалі, або вища ніж була при попередніх замірах на тому ж моторі) - це т.зв. масляна компресія, яка утворюється від попадання масла в циліндри через маслозйомні кільця і ущільнення їх. На бензинових Ваговських моторах 14.5-15 - це вже точно масляна, і тут робити ремонт однозначно, як мінімум заміна кілець.
    Для того, шоб зробити правильні висновки, компресію потрібно міряти добрим приладом (а не кітайскім манометром, який показує температуру на марсі), і вкручувати його по різьбі в отвір для свічки, а не прикладати гумовим конусом і тримати. Крім того, треба правильно її міряти (двигун прогрітий, акум заряджений, стартер справний, всі свічки викручені, ДЗ відкрита, ДХ від*єднаний/іншим способом виключене попадання бензину в двигун). Якшо цих умов не дотриматись-навіть відкалібрований справний компресометр може показати якусь куйню.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. jaszczur

    jaszczur Active Member

    Авто:
    mk3 tdi 1z DIESEL POWER ;)
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    scirocco co do kompresji masz tutaj,myślę parę ciekawych informacji(pisze po pl bo wiem że rozumiesz ;),a tak po zarytym ten program tez ci wysłałem(doszło)?
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    А можна таку інформацію по двигуну KR/PL? А якби ше з розмірами зазорів в циліндрах і кутами розпредвалів-було б взагалі супер!
     
  8. jaszczur

    jaszczur Active Member

    Авто:
    mk3 tdi 1z DIESEL POWER ;)
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    я будь ласка дуже ;)
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Дякую. А можна десь знайти інформацію по ремонту або дефектуванню двигуна KR/PL? Щоб були розміри допустимої виробітки поршнів/кілець/стінок циліндра, зазори направляючих клапанів і т.д.?
     
  10. jaszczur

    jaszczur Active Member

    Авто:
    mk3 tdi 1z DIESEL POWER ;)
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Markell напиши мені на пв своя адреса те тобі той я зграм на платівку і вишлю, там в нім є всі марки, коди помилок коли огляди і що в нього входить і багато інших, я це Орестові я висилав я не знаю чи дійшло, я не одержав це я зграм йому ще раз і висле на твою адресу він верховно собі одбієрзе
     
  11. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Ящур, тобі безмежне дякую - я зрозумів, що мій мотор, до якого ніхто не залазив 20 років, при потребі покатає ще 20. Пол, ти був неправий - ніяких 15 атм там не могло бути, як я і передбачав. Максимум по мануалу то 13, тобто по 12 на простиглому (2 години стояв) моторі це ідеальний показник, що доповнюється фактичною відсутністю різнобою (крім найдальшого від помпи циліндра, де 11). Принаймні я впевнений, що найближчі 100 тисяч мені особливо паритися не доведеться.
     
  12. mixonoff

    mixonoff Місцевий

    Авто:
    VW Scirocco GTI'82 KAMEI, Skoda Fabia ' 07 1.2
    Клубна карта:
    000422
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Міряв недавно простим манометром, мотор прогрітий, повітряний фільтр знятий, акамулятор заряджений. Вийшло так - 9,5-9,5-9,5-10, правда мені казали що то до одного місця манометр бо нормальний має вкручуватись в отвір а не приставлятись.
     
  13. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    про це написано в 7му пості даної теми
     
  14. Victorlas

    Victorlas Місцевий

    Авто:
    Seat Leon 1.6 2006, были Mitsubishi Lancer WAGON 9 1.6 ГБО 2007, VW Golf 2 1.3 MH Solex2108 1987
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    Пройшов 300 тис. по 11,5 в усіх, міряв мінулої неділі німецькою "мірялкою" :)

    ИМХО Головне, щоб різніця була не більшою за 1 атм.
     
  15. Pol

    Pol Super Moderator

    Авто:
    VW POLO ClassiC 1.6 98 (1F)
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    пробігав 130000 компресія 13,5-13,5-13,5-13, думаю тих 130тищ реальні.
     
  16. krilov

    krilov Active Member

    Авто:
    scirocco 86 2.0 16v
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    поздравляю вас ви являетесь владельцем вечного автомобиля :-D

    только сальники клапанов наверно все таки заменить придется

    но ето надо смотреть по расходу масла
     
  17. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    заморочишся?
     
  18. Antoxa

    Antoxa Active Member

    Авто:
    VW Jetta II 1.6PN
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    В мене зара компресія 11,5 8,5 10 і 9, наскільки то погано і до яких робіт бути готовим???
     
  19. krilov

    krilov Active Member

    Авто:
    scirocco 86 2.0 16v
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    при такой разнице я думаю тебе надо делать головку
    н может кольца (хотя не факт)

    надо померять компресию с добавлением масла в цылиндр перед замером

    если разница останеца 100% клапана

    если компресия подымется то кольца
     
  20. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Якою повинна бути компресія?

    To Krilov:
    Якшо виробітка відносно невелика, еліпсу і задирів в циліндрі немає (майже), двигун масла не брав, але був зависокий тиск картерних газів і компресія в районі 10-10.5, циліндри-0 ремонт, чи буде ефект від установки нових кілець (комплекту) 0 ремонту? Як думаєш?
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)