Обгін перед пішохідним переходом

Тема у розділі 'Юридичні питання', створена користувачем MARTINI, 7 січ 2018.

  1. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Мав сьогодні перший досвід спілкування з поліцією. І першу постанову про порушення ПДР за останні мабуть 7 років, а може і більше. Отже, я пізно ввечері, після двох святих вечерь спокійно їхав з дружиною додому. На Зеленій, як їхати вниз біля Водогінної, з зупинки виїжджає тролейбус і повільно тягнеться на швидкості десь 10 кмг. За ним їде дві машини, одна з яких поліцейський Пріус. Я тягнуся за ними. Ще кажу дружині "Дивно, чогось копи без мигалок стали їздити". Коли закінчилася та затяжна дуга і відкрився прямий відрізок дороги, біля Пікассо, я вмикаю лівий поворот і об"їжджаю ту колєйку на чолі з тролейбусом. Швидкість при цьому десь 40 кмг, не більше. Перелаштовуюся знову в свою смугу і бачу позаду загоряються мигалки, сирени, всьо красіво, як в кіно. На Студентській зупиняюся, копи за мною. Підходить і каже мені, що я порушив ПДР, пункт 14.6 "в" - обгін ближче ніж за 50 метрів до пішохідного переходу.

    Я намагався довести і потім в поясненнях до постанови написав, що почав обгін значно раніше, ніж за 50 метрів до переходу і закінчив маневр ще до переходу.

    От у мене питання. Ті 50 метрів рахуються від моменту початку обгону, чи від моменту його закінчення? Бо почав обгін я приблизно за 100 метрів (від Пікассо до переходу є 100 метрів), а в свою смугу повернувся вже перед самим переходом. В ПДР про це не уточнюється. Просто пише "Обгін заборонено ближче, ніж за 50 м перед пішохідним переходом". Тож, порадьте, любі друзі, чи є сенс оскаржувати таку постанову, чи просто оплатити той штраф? Відео інциденту докладається

     
  2. Yrasuk

    Yrasuk Active Member

    Авто:
    Volkswagen Passat B4
    Трішечки порушив.Так тільки трошки.Думаю що потрібно змиритися.
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  3. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Тобто мав би за 50 метрів до переходу перелаштуватися?
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  4. ROS

    ROS Аксакал

    Авто:
    Renault Espace 2.0; Opel Vectra B 1.6; Toyota Celica GTi 1.8; Honda Dio 35; ІЖ Ю; Тула
    Клубна карта:
    000035
    Нерви не витримали проїхати 150м помало! А чому ще не дописали обгін на спуску?! Прийдеться платити.
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  5. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Христос народився!
    Маневр, у даному випадку "обгін", в часі відбувається від його початку і до зікінчення. Тобто, ти "обганяв" аж до самого пішохідного переходу...
     
    • Тупо Тупо x 1
  6. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    однозначно оскаржувати. Основа оскарження:
    1. поліція не має фактичних доказів (на жодному відео вночі твої номера не будуть видні)
    2. поліція не має жодних фактичних доказів, що обгон здійснювався саме 50метрів до переходу. Поняття "на око" в суді не проходить.
     
  7. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    Нагадую, що згідно із Конституцією Уркаїни, не ти повинен доказувати свою правоту, а поліція твою неправоту. В поясненні на місці завжди потрібно писати: Не порушував.
    Чим менше ти інформації надаєш, тим важче потім буде їм щось довести..
    Плюс в суд можеш подати покази свідків - людини, яка з тобою їхала, якщо поліція почне таки надавати фіктивні докази.
    Ще один факт, який я взнав від одного помічника судді Франківського району - поліція на оскарження постанов в 99,5% не приїжджає, тому зазвичай на практиці хто оскаржує будь-яку постанову автоматично її виграє. Зайоб з одним - правильно скласти оскарження, але форм в неті дофіга, в разі чогось можу дати свою..
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    P.S.: добре, що тобі ще машину не розбили і тебе не розстріляли...

    жопа, вот вам і реформа! де там та тема про "мою нову поліцію"? ))
     
  9. kym

    kym Аксакал

    Авто:
    a 100
    взагалі цікаве питання. Цікаво хто з водіїв може визначити без лазерного дальноміра і процесора який рахує, відстань з похибкою хоча б до 5 м відстань до якоїсь точки з далечини 200 - 300 м. причому машина рухається з дозволеною швидкістю 5м в секунду. Ця норма свідчить про дибилізм і непрофесіалізм тих хто писав і приймав закон - тобто поліцаїв і депутатів. Советська норма +/- 15 м була мудріша, бо за 30-40 метрів можна побачити перехід і не робити маневру. при нинішній нормі перехід тре побачити за 100 -150м і якщо немає знаку і є тільки зебра то це просто неможливо. і навіть з знаком тре мати дальномір. Логіка закону проста - не збити пішохода на переході. обгін - маневр який відволікає водія на додаткові чинники і тому обгін в зоні переходу заборонили. І як бути з двохрядкою - перелаштування з ряду в ряд обгін чи ні.
    В ситуації з Мартіні ... якщо обгін розпочав до 50 м то другий пункт правил пише що треба завершити маневр і тут виникає питання дальноміра і в Мартіні і в поліції. Якщо маневр завершився за 10-15 м до переходу то логіка закону не порушилась, якщо обгін відбувся на пішоході то тоді закон в дії. Чи оскаржувати - залежить від настрою, часу, суми штрафу і ще може від чогось. Виграти можна але то трохи мінінгітно - може затянутись на пів року рік
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    ех, нема вже принципових людей в україні.. всі в німеччину повиїжджали.. )
     
  11. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Ну я, кагбе, без проблем оплачу раз на сім років, якщо порушив :) просто цікаво ж дійсно розібратися.

    От дивіться, обгін через суцільну лінію заборонений. Але якщо я почав обгін на пунктирній, то можу завершити його на суцільній і це порушенням не вважається. Правильно? То чи з тими 50 метрами до переходу діє той самий принцип?
     
  12. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    На 0:0:42 добре вдно 1.32 знак на стовпі. А він встановлюється за 50-100м до переходу... Побачивши його ти б навіть не повинен починати обгін.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    ось це вже по ділу справді

    правда там все одно більше 50 метрів, по перше, а в пдр пише , що заборонено за 50 метрів, а по друге, я почав обгін ще до того знаку

    словом, тут хіба заради спортивного інтересу можна подьоргатись, якшо є час і натхнення :)

    хто вкурсі, яка там зараз процедура? Я чув, що оскаржувати постанову не обов"язково одразу в суді, можна йти, власне, в поліцію, на Перфецького, і спробувати зробити це прямо там. І якшо будеш достатньо переконливим, то постанову скасовують.

    а якщо платити штраф, то в ощадкасі і потім нести платіжку в поліцію?
     
  14. kym

    kym Аксакал

    Авто:
    a 100
    Найефективніше дьоргатись на місці. Якщо поліцаї бачуть що ти володієш питанням дають усне попередження, якщо немає явного грубого порушення
     
  15. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    відразу в суд, самі не скасують, бо в них всіх план є.. хіба ти супер-блогер, якого всі впізнають ))
     
  16. Олег М.

    Олег М. Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 16V GTX 1991, VW Scirocco mk1 1979 16V, VW Colf-1 Cabrio 1989, VW Golf Country 16V, VW Scirocco GTE mk1
    Клубна карта:
    000001
    Ще до революціїї гідності старався не домовлятися з міліцією, тому мав кілька протоколів.
    Від нової поліції в 2017 році отримав два протоколи (1.Не увімкнув повороти при обгоні, 2.Не працювала підсвітка номерного знаку)

    Для себе вирішив давно: Я не бідна людина, штраф це один з видів наповнення бюджету, тому гонорово через приват24 наповнюю бюджет.

    Маю родича (вважаю в рази багатшого) так от той скнира вже протоколів 5 оскаржив, і тим хизується.
     
  17. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    аваков і дебіл геращенко тобі вдячні. Як кажуть, чого бідні - бо дурні..
     
  18. scrap

    scrap Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3 1989
    Клубна карта:
    000414
    Цікаво почитати різні думки, наприклад: "Обгін на спуску" - це що? Де таке заборонено(або скільки років тому)?
    Згадується в п. 14.6/г про "у кінці підйому".

    Як на мене, копи просто хотіли виписати протокол і крапка((

    П.С. а обгін ти почав на перехресті, до чого також можна придертись... і це чітко написано в ПДР "Обгін заборонено:a) на перехресті;..."
     
  19. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    так, я це для себе відразу відзначив, що якби вони пред"явили мені цей пункт, то жодних питань у мене не було, я справді провтикав, що там перехрестя. Але пред"явили 50 метрів, там де реально 100 :)
     
  20. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)