Шацькі озера

Тема у розділі 'Простофорум', створена користувачем MARTINI, 29 чер 2006.

  1. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Хто знає про ці місця , поділіться інформацією.

    Ніколи в житті там ще не був. Чув дуже різні відгуки. Одні захоплені природою, озерами, інші кажуть - негарно і скучно. Ще кажуть, що кінцеве враження дуже залежить від того , на яку погоду втрафиш, адже то не Крим, де влітку практично весь час сонячно і тепло.

    Зрештою, я вирішив, що мушу дослідити Шацькі озера власними очима, ногами і колесами. Ось роздумую про те, щоб у відпустку поїхати в турне по Шацьких озерах. Думаю протягом 10-15 днів об"їхати ту місцевість, із зупинками по 2-3 дні на більш-менш пристойних базах відпочинку.

    Зокрема цікавлять які там є бази , які умови і додаткові послуги пропонують, скільки коштують, як називаються, особливості доїзду тощо.

    Ну і взагалі хотілося б почитати відгуки про тамтешні місця.

    Чи є там щось особливого, що варто відвідати?

    Словом, вартувало би по можливості скласти собі орієнтовний маршрут.
     
  2. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Я буваю там щоліта, тому трохи можу розказати, ну по-перше 15 днів то трохи забагато , тиждень саме то.
    Там є 2 озера на яких відпочивають Світязь і Пісочне, і декілька малих озер де відпочиваючих майже нема (Чорне , Люцимер, затока Луки).
    озеро Свитязь(найбільше і є Острів):
    На рахунок баз: є пансіонат Шацькі озера ціни трохи вищі за нормальні, мінімальний сервіс є, і є населений пункт "Гряда" де понад берегом розміщені бази відпочинку там їх багато ціни різні залежить від сервісу і напливу людей, можна поперебирати. Ще один варіант це село Свитязь яке майже все літом здається (пляжі там трохи гірші ніж на базах). За ціни варто поторгуватись.
    Про Пісочне нічого не можу розказати, бо туди не їжджу...
    Ціни міняються щороку, останній раз проживання коштувало 10-30 грн\доба\людина.
    Варто побувати на острові, пансіонат Шацькі озера, і на Гряді.
    Якщо хочеться розваг то - Гряда, спокійніше відпочити - село.
    Більш детально можу розказати колись на зїзді. Бо багато писати не хочеться.
    Якщо цікавить щось конкретне пиши - відповім.. :smile:
     
  3. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Шацькі озера

    Привіт
    Також колись дослідив Шацькі озера, бо було стидно, що всі вже там були а я ні.
    В 5-тій ранку залив повний бак А-98, купив їдла і втиснув газ до бляхи, долетів швидко, хоча їхав по карті. Найбільше часу затримався на екологічному КПП (незнаю чи зараз ще таке є), заплатив трохи грошей за кубатуру і кількість осіб (вистоявши 1 год в черзі) поперся на Свитязь. Перше враженні було шалено цікавим, так як подібно було на море, тільки їхати туди всього 250 км від Львова.
    Ну були ми там день, тому побачили дуже мало, а так дійсно як каже Duke 1 тижня там достатньо. Мені моря не треба, хіба заради клімату, поїздити там є куди, інфраструктура там вроді налагоджується, за бази нічого не скажу, я прихильник більше палатки (але десь в чужому подвір*ї, щоб за машиною і речима вдень подивилися).
    Вот тобі коротко так, рекомендую...
     
  4. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Д на рахунок екологоічного поста, він там то є то нема, правда я ніразу не платив :). А черг там ніколи не зустрічав. їхати туди +- 200 км, їдлом можна не запасатись ціни в магазинах там не вищі..
     
  5. huzul

    huzul Active Member

    Авто:
    VW Golf mk2 1987 1,3
    Відповідь: Шацькі озера

    я теж думаю цьогол літа туди поїхати, шоб троха розвіятись, правда не будуоб'їжати різні озера, а прямим ходом на пісочне, там є класний кємпінг, тобто машина намети і озеро, був два роки тому, то був дуже задоволений, а тепер хочу повторити
     
  6. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Шацькі озера

    Вчора тільки повернувся зі Світязя, можу поділитися враженнями :). Хочу сказати, шо їжджу туда вже 16 років підряд, і ше ніразу не пошкодував. Дійсно, озер, облаштованих для відпочинку є тільки два, Світязь і Пісочне. Як на одному так і на іншому є варіанти відпочинку на базі, в приватному секторі (здають кімнати, доміки, територію під намети) а також варіант "дикого" відпочинку (облаштовані місця для розбивання наметів і паркінги). Зараз, поки сезон не почався, ціни в приватному секторі коливаються від 15 до 30 грн за добу без харчування (залежно від умов), думаю за тиждень-два ціни підскочать на 5-10 грн. Щодо цін на базах - не знаю, минулого року в серпні на базі ФМІ в с. Світязь (фізико-механічного інституту ім. Карпенка) доба без харчування коштувала 35 грн.
    Щодо Гряди - там наліплено понад 40 баз одна біля другої і досить брудно, їх навіть кілька разів закривали за антисанітарні умови. На гряді є два палаточних містечка, дискотівка, базарчик, якісь кнайпи, їдальня, шо обслуговує кілька баз по талонам, але і за гроші там теж можна поїсти. Трохи правіше Гряди люди їздять в с.Пульмо, я там ніколи не був, говорити не буду. але кажуть, шо там комарі як коні, а коні як я не знаю шо :)
    Пансіонат "Шацькі озера" - більш цивілізоване, але і більш дороге місце відпочинку, в цінах не орієнтуюсь.
    Щодо Пісочного: Озеро значно менше від Світязя, є всього 5 баз відпочинку від львівських навчальних закладів, тур-база "Лісова пісня" і одне палаточне містечко. Біля східного берега озера є село, здається Мельники називається, там також функціонує приватний сектор, ціни, здається такі ж як і в с.Світязь. Минулого року я відпочивав на базі "Полісянка", яка розташована в лісі на півострові. Відпочинок нам тоді обійшовся по 20 грн. з чоловіка за ліжко. Досить непогане місце з точки зору спокою, але пляж відсутній, варіанти два - або совгатися з капою по землі, і ловити сонячні промені, шо проглядають через гіляки, або йти на якусь базу чи на протилежний берег, де сонце цілий день і пісочні пляжі.
    Пісочне краще тим, що там зайшов в воду і за два метри від берега вже пливеш, а на Світязі треба шкандибати добрих 200 м (води по коліна), щоб поплавати, зате дуже добре для дітей.
    Світязь кращий тим, шо ближче до Шацька, є кілька магазинів, і ціни, відповідно, на рівні львівських (хліб дешевший!). На пляжі не дадуть померти з голоду, аборигени їздять на роверах і продають насіння, пончики з героїном та іншими начинками, рибу тощо. На прокат можна взяти човни (10 грн/год) і катамарани (12 грн/год). На Пісочному те задоволення значнро дешевше - на базі Медик минулого року година катання на катамарані коштувала 2 грн + якийсь документ в заставу.
    Крім того всього можна зганяти до лісу по гриби чи ягоди. На даний час там зара дуже багато чорниць, я ними обївся ше й додому привіз. Грибів не було, пройшов сезон, тепер треба чекати до серпня-вересня. Тоді ж і рибалка буде :)
    На рахунок добирання - їхати туди приблизно 3 години з зупинками не поспішаючи. мені від хати до хати вийшло 229 км. В Волинській області трохи погано, бо вузькі дороги, але їхати можна.
    Маю два телефона в с.Світязь, якщо цікавить, кажіть, дам опис і поради.
     
  7. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    2 Jora,
    А екологічний пост там зараз є?. Чи знову зняли?
    Вода як? тепла?
     
  8. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Шацькі озера

    екопост є, ніхто його не відміняв, але черг нема, головне напевно раніше їхати, тоді проїздиш швиденько. я заплатив нето 13 нето 16 грн за трьох дорослих + машина за два дні, здається то невеликі гроші.
    Вода тепла, купаються всі, навіть моя дворічна доця купалась. Тільки на ці вихідні трохи зле було, бо був сильний вітер, і хвилі подекуди були до пів метра, коли залазив в воду, то здавалось шо зимна, але поки дойшов до глибини, то звик і всьо ок.
     
  9. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Можна влаштувати зїзд клубу на свитязі(або на пісочному) на якісь вихідні, як вам така ідея?
     
  10. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Відповідь: Шацькі озера

    Мені така ідея подобається :)
     
  11. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Шацькі озера

    Клёво, но дорого :mrgreen:
    250 туда + 250 км назад
    хіба групуватися по 4 брата в машині, бо ну його нах гнати свою дупу за 500 км заради 1 дні і 1 ночі.
    Давайте кооперуватися.
     
  12. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Шацькі озера

    1. Можна кооперуватися
    2. Не обовязково 1 день і 1 ніч, я гадаю, якшо постаратися, то можна збільшити цей термін щонайменше вдвічі. Наприклад закосити з роботи в п"ятницю або в понеділок :) А за 1 добу не встигнеться нормально провести час. Шоб і попиячити, і порибалити, і поплавати, і ...., і ..., і... :)

    Власне, варіант з Шацьком трошка обговорювався. Я казав шо наступний з"їзд було б добре сумістити з моєю відпусткою :) Я собі поїду туди відпочивати, а ви до мене в гості навідаєтеся :) Відпустка буде мабуть на межі липня і серпня.
     
  13. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Шацькі озера

    Ідея класна, але ймовірність скооперувати народ (невелику кількість) дуже важко, я своїх вже три роки табуном не можу зібрати, давай-те спробуємо хоч клубом кудись ломанутися.
     
  14. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Клубом ломанутись ідея класна, але щось підтримки не видно. В Шацьк дійсно було б краще зібратись по 4 людини в машину і на вихідні зїздити. Хоча можна розглянути варіант клубом ламанутись кудись далі і надовше(у відпустку наприклад), типу тур по криму :)
     
  15. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Шацькі озера

    Думаю - це торба, поїде по прогнозах ти + ти, тобто ти один :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Ну скоріш за все так і буде :sad: , але я все таки збираюсь поїхати :cool:
     
  17. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Шацькі озера

    звісно тре вірити, бо мрії збуваються, саме головне почати організовувати!
     
  18. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Відповідь: Шацькі озера

    Всьо почалось з того що потрібно було хоча б пару днів відпочити, бо вже негоден був на роботу ходити.. Недовго думаючи вибрав Шацьк, так як багато позитивного чув віз знайомих і не тільки, тай порівняно недалеко гнати.
    Опираючись на розповіді вирішили їхати з наметом, хоча погода була не надто обіцяючою, все ж поїхали.. три тижні стояла спека.
    По дорозі що зразу кинулось в очі і не тільки в очі.. колосальна різниця в якості покриття дороги між львівською та волинською областю. Скажімо так якщо в перші області їдеш і хіба думаєш щоб колеса не погубити, то в другій їзда набирає відпочинкового характеру. По волинській області я їхав 130-140, пять чоловік в машині і повним багажником на свому гольфику, дороги прямі, видимість добра, в львівській області швидкість 80-90 км/год... просто шкода було машини.
    При вїзді в заповідник, саме в ньому знаходяться славнозвісні озера, за пятьох чоловік і машину довелось заплатити 13 грн., як потім пояснили то за шкоду яку приносять люди в першу чергу, а потім машина. Доречі що цікаво, коло того екологічного посту стоїть поліцай, чи то просто людина в формі який всіх зупиняє, коли мене зупинили.. перша думка, що за перевищення швидкості, але коли він підійшов, то чемно пояснив, що це заповідник і необхідно сплатити збір.
    Якщо дорогою через волинь нам зустрічалось дуже мало машин то коло Шацьку їх просто неймовірно велика кількість. Приїхавши в Шацьк вирішили одразу знайти собі місцину десь коло озера в ліску, розкластись і вже далі думати шо робити (так було заплановано ще у львові). Поїхавши по дорозі що йде до с. Свитязь і кругом озера Свитязьке все більше було зрозуміло, що воно тут все трохи по-іншому ніж ми собі уявляли.. кругом стояли знаки, підїзд до води - заборонено, намети в недозволених місцях розкладати - заборонено ітд. Вже після першого такого знаку я зрозумів що це зовсім не те чого я очікував.
    Десь двох годинні оглядини місцевості показали наступне.. якщо хочеш жити в наметі значить тільки в наметових містечках.. які виглядають наступним чином.. ділянка 50х50 метрів огородженна деревяним парканом і на тій ділянці повно палаток одна коло другої, біля кожної якісь труси висять, білизна сушиться.. смітник страшенний і зовсім романтизмом не попахує, всі ходять і заглядають що ти робиш. Правда є інший варіант, можна попроситись до когось на подвіря, це мабуть був для нас найкращий варіант, особливо вибирати немає з чого, це нагадало мені Славськ зимою, мусиш брати тільки те що тобі дають. Фактично на подвірї яке нічим не відрізнялось від наметового містечка було позитивних хіба те, що була вода з криниці, туалет і можна було за 5 грн. взяти мангал і 5 грн. за кожну наступну вязку дров, правда сухих. За місце взяли 5 грн. з чоловіка за день.
    Отаборившись коло оз. Свитязьке ми пішли на пляж, до якого було якихось метрів 50. Пляж це трьох метрова смужка піску коло води, а далі трава, сітники.. все що завгодно. Там де ми були (але то кажуть всюди так) щоб почати хоча б мінімально плисти треба пройти по воді десь 50 метрів, ідеальне місце для початкових плавців. Вода середньої чистоти. Є кілька магазинів, черги неймовірні, ціни помірні, але дороще ніж у львові.

    Петер в загальному.. більшої діри я ше не бачив, я думав шо Славське то сама забита точка відпочинку, але помилявся. Інфраструктура як така відсутня, для прикладу щоб переїхати кудись доводиться користуватись маршрутками які їдуть невідомо куда, невідомо звідки і коли. Склалось враження що там взагалі ніхто нівчому незацікавлений, оскільки там нічого нормального нема ні баз, ні пляжів.. ну взагалі нічого. Там все зроблено так що "їсти те що дають". Бази то бідівні до 80 років мабуть в більшост і розраховані на бідних, якогось місця куди б можна було приїхати і стратити багато грошей я там просто не побачив, тай середняку там особливо нема з чого вибирати. Фактично враження від Шацька в мене негативні, можливо поїхати напитись горілки і спати весь час то якраз добре місце, але і спати нема особливо де.

    В результаті моє уявлення про прекрасне зовсім не осоціюється з Шацьком, потенціал звичайно є, але розкриють його ще дуже не скоро, можливо все гальмує зона заповідника, хоча судячи з усього інвестори навіть не зацікавлені в тому місці.. А для тих хто любить відпочинок з наметом то краще їхати в Карпати, там де захотів там і розклався, і не треба милуватись видом чужої білизни яка тріпотить на вітрі перед входом в твій намет..
     
  19. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Шацькі озера

    Мда... а я туди у відпустку прицілювався...

    Що скажете, панове, котрі тут нам так гарно розмалювали відпочинок у Шацьку ? :)
     
  20. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Шацькі озера

    Ну з наметами то так, можна ставити тільки в відведених місцях, декілька років тому можна було ставити де завгодно, але позаси%али все що можна, тоді і заборонили. В селі да, там пляж 3метрова смуга піску, а далі просто травяний берег. Ну якщо хочеться більшого сервісу, то не в село тра їхати, а на Гряду - там бази дискотеки, бари, розваги.
    Те що 50 м тра йти щоб поплавати - правда. Так що якщо хочеться відпочити з комфортом треба їхати на бази(правда ціни там вищі).
    ІМХО років 15 відпочиваю кожного року в селі Свитязь і мені там подобається. Хоча останніх пару років стало більше людей туди їздити, раніше там було тихо і мирно народу було дуже мало.
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)