Вєлікій могучій, або Як ми пишемо...

Тема у розділі 'Про сайт і форум', створена користувачем MARTINI, 19 кві 2012.

  1. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Яка різниця, ковбаса,
    чи калбаса? Аби вона була!

    (сестричка Віка)

    Чи має значення, наскільки правильно, акуратно і грамотно ми висловлюємо свої думки?

    Чи важливий лише зміст, а на форму подачі можна забити? Строчу, як си хочу?

    Чому ми так зневажливо ставимося до своєї мови? Виглядати на людях ми хочемо якнайкраще, слідкуємо за зачіскою, одягом, авто на мийку ганяємо. А от про свій віртуальний імідж забуваємо. Пишучи на форумі, не задумуємося над правильним вживанням слів, використанням пунктуації. Часом читаєш абзац по декілька разів, бо через повну відсутність розділових знаків не розумієш, про що йдеться. А буває, що через чудернацькі хитросплетення українських та російських слів здається, що читаєш якісь витяги із виступу Вєрки Сердючки… Чому так? Це неосвіченість? Неповага до читача, до мови, до себе? Чи просто не надаємо значення тому, як говоримо і пишемо, бо це насправді не важливо? Але ж, коли зрідка заходить мова про політику, мовне питання, то тут усі такі невс%арись патрійоти

    От у мене питання до Шега, ОлегаМ, Чортопхай, Ореста (скіроко), Кума, Маркела, Саса, Чефіша, Рок-н-рола і багатьох інших, і навіть Донецкого. Навіщо ви пишете правильно? Вам, що не пофігу, як писати? Главне побистріше, бо є діла важніші, і шоб самому було понятно. Чому б не забити на український правопис?

    Дуже часто аж пальці сверблять, так охота під%#нути деяких авторів. Зрідка навіть не втримуюся :) Але переважно статус адміністратора якось не дозволяє відхилятися від теми. Я певний час колекціонував «перли», і то тільки в заголовках тем. Бо це те, що в першу чергу бачать нові люди, які приходять на форум. А якщо копнути вглиб дописів, то там такого можна нашукати, на цілу клубну кунсткамеру :) Багато таких слів-перлів я навіть пододавав в автозаміну. Але всього в автозаміну не додасиш бо фантазія наших мовотворців невичерпна, тому доводиться цією темою апелювати до совісті форумлян :) Отже, нижче – моя колекція, у якій кожен себе зможе впізнати і, сподіваюся, замислиться про підняті у цій темі питання.

    Пропоную всім учасникам форуму цю колекцію доповнювати. Звертайте увагу один одному на помилки. Також закликаю всіх уважніше клацати по клавіатурі. Як чогось не знаєш, то заглядати в словник чи правопис - це не соромно, а зовсім навпаки! Поважайте тих, хто приходить сюди в пошуках інформації (хто шукає, скажімо, про склопідйомники, але не знаходить, бо ж в нас на форумі такої теми нема, зате є про стiклопадйомнікі!), а головне шануйте себе і свою мову!

    ПС: у списку не лише проблемні з точки зору грамотності, але й просто смішні заголовки, хоч і написані правильно :) Це так, для розрядки :)

    кардан рулівої

    Де мона витянути кузов

    Датчик воздухомір

    як максимально вижити з мотора 1.3 як найбільше коників

    Дросиль 2,0 і

    біле пятно

    Підон пасат

    не переключаеться з 3 на 4 при 5 тисячах

    Продам прокладки

    пуск на горячу Caddy

    Свічки чорні як негретята Холера

    заміна свіч

    мементи затяжки рiзьбових зеднань двигуна

    кольца, компресія

    підтікае паливоз пнвт мотор ААZ1.9td

    тече зпід форсунки

    як зняти паливний еасос???

    Посторонні звуки при запуску двигуна

    Хрускіт при їзді взад(задня передача)

    поможіть ...гріється ...збой компютера

    потрібен карбіраторщик

    пригае ролік натяжітеля ремня генератора

    Трясеться двигун що робити

    коллектор(йожик,єжик)

    хлопнув газ!

    Не тримає ручной та задній тормоз (барабани)

    обороти двигуна взлітають на максимум

    Мытки двигуна 1,6D JP

    Розходніки

    Допоможіть-почала дьоргатись машина,коли давлю на газ (на всіх передачах)

    підкажіть шо з мотором? срочно!

    АААА на світловорі не можу рушити

    Матеріал для перетяжки потолка?


    У Гонконзі продається Кока-кола в самозаморажівающіхся пляшках.
    http://www.volkswagen.lviv.ua/forum/showthread.php?t=9502

    Забірник воздуху підключиний до впуск колектора.
     
    Останнє редагування: 19 кві 2012
    • Подобається Подобається x 4
  2. WANTED

    WANTED Місцевий

    Авто:
    VW Golf mk2 1.8 GU Pierburg 2E2 1991, Fire and Ice remake
    Цікава тема, на форумі дійсно багато перлів:)
    Читати таке весело, ще інше діло, коли помилки просто технічні, але от дуже багато народу просто не знають граматики, а це вже не тішить.
     
  3. MrWolf777

    MrWolf777 Аксакал

    Авто:
    Volkswagen LT35 1995 2,4D;
    T4 1,9TD2001;
    Skoda Fabia 1.6V 2008;
    ,Mitsubisi Grandis 2,4 ATD ST 2009
    вибачте,але під час друку можу не зауважити свої граматичні помилки
     
  4. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Повністю згоден і підтримую. Деколи аж руки сверблять виправити помилку. Може нам ввести посаду коректора (такого собі модератора) або навіть кількох?
    З іншого боку, часто люди, що знаються на техніці, закінчували не університети, а щось інше, тому, можливо і гадки не мають як правильно писати те чи інше слово, зате знають "жаргонні" назви всіх деталей і вміють їх замінити.
    А тим, хто вміє грамотно писати, але не хоче, бо йому лінь напружувати мозок (і таке буває), хочу сказати, що саме з нашої мови і культури спілкування люди формують свою думку про нас. Це те ж свого роду репутація, хоч і серед віртуальних знайомих.
    І ще додам. Наш форум читають і діти (радше, підлітки), наприклад мій син, 13 років. Любов до VW треба плекати змалку. Тому давайте тут не лаятись і не лихословити!
    Форум - це наш дім! Кому ж, як не нам, дбати про його чистоту?!
     
  5. WANTED

    WANTED Місцевий

    Авто:
    VW Golf mk2 1.8 GU Pierburg 2E2 1991, Fire and Ice remake
    Я ж написав:)
    А граматичні робляться свідомо, просто людина не знає як, а думає, що так правильно
     
  6. BOXER

    BOXER Active Member

    Авто:
    Opel Astra G 1.6, Peugeot Partner
    Актуальна тема :)
    Але імхо оці два явно описка...
    Тут нічого кримінального не помітив (ну, крім обмеженості словникового запасу і невміння формулювати назву теми):
    А ця фраза:
    нагадала анекдот:
    Блондинка на сервісі:
    - я коли даю в зад фари не горять
    Майстер:
    - ну це нормально, а з машиною то шо? :D

    це взагалі кльово :D
     
  7. player777

    player777 Active Member

    Авто:
    Golf 3 1.8 ADD 1996 Тушкан
    і я є в "чорному" списку(Хрускіт при їзді взад(задня передача) :)), зараз аж смішно за себе,як я міг так написати?)))це була механічна помилка або пост на пяну голову....
     
  8. VWDRIVER

    VWDRIVER VWMANIAC

    Авто:
    VW CADDY MAXI GTD 2012 180bhp
    Тут кілька варіантів...дехто просто краще невміє писати, дехто пише все правильно, але з часом звикаєш до одного стилю, безлічі смайлів замість слів. А помилки...то поправимо могилою :)
     
  9. Vova$

    Vova$ Місцевий

    Авто:
    G4 2002 AVU
    вибачте, але до моменту натиснення кнопки "додати швидку відповідь" треба перечитувати свій пост та коректувати помилки, щоб потім невиникало ось таких тем :)
     
  10. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Читаємо правила. Там є таке:

    і таке
    А ще таке
     
  11. Vexler

    Vexler Аксакал

    Авто:
    Smart ForTwo, VW Golf2 1.8RP `91 white був
    Більшість форумчан змучені після роботи флудять або під час роботи спішать))) :)
     
  12. MrWolf777

    MrWolf777 Аксакал

    Авто:
    Volkswagen LT35 1995 2,4D;
    T4 1,9TD2001;
    Skoda Fabia 1.6V 2008;
    ,Mitsubisi Grandis 2,4 ATD ST 2009
    м-да одні профФесори і докхтори навук ші зібрали туткайво ))),хоча реально це не смішно,а проблемно,що ми самі і незнаємо свого правопису(((
     
  13. Shaggy

    Shaggy Super Moderator

    Авто:
    Audi Allroad 2.5 AKE 01"; Audi A6 C5 Avant Quattro 2.5 AKE 02";
    Та ніхто не вимагає тут писати усе згідно правопису. Тут ніхто цього незнає, незнає всіх правил і винятків. І взагалі, я сумніваюся, що навіть вчителі в школах і інститутах усе знають. Просто потрібно задумуватися над тим, що пишеш. Не писати дурниць на кшиалт "всьо стікло в сапоги, воздух, щоткі" тощо.
     
  14. BOXER

    BOXER Active Member

    Авто:
    Opel Astra G 1.6, Peugeot Partner
    повір, на порядок краще за америкосів з їхнім інглішем :bad::D
     
  15. kym

    kym Аксакал

    Авто:
    a 100
    Вроді похвалили, але є декілька моментів... клавіатура по середині вже майже повністю біла .... букв не залишилось все луплю по памяті, але часом промазую..))))) І раз пішла така пянка тре нову купити..))))). Серйозніше є з технічними термінами і з браком часу. Буває так що часом сидиш в трьох чотирьох форумах одночасно причому різномовних , переключаєш вікна і можна щось напутати, або не точно виразитися, або спутати думки в темах. Але всякі такі речі все одно не звільняють від відповідальності за свою писанину. Думаю якщо використовуєм технічний жаргон чи побутовий жаргон це не страшно... все таки тут у нас не літературний форум а технічний. Але жаргон це не похабщина, не ізми і не "перли"
    Назагал тема актуальна і потрібна.
     
  16. leopold

    leopold Місцевий

    Авто:
    VW Polo 9N3 09р.в.
    Клубна карта:
    000037
    Во-во. Ми кансєрваторій нє канчялі:D. Якщо вчитель з української мови в шкільні роки, а також тати і мами не прибили цвєком до людини бажання і вміння писати орфорграфічно правильно, то зараз вже: "Пізно Івасю йти до школи":dance:
     
  17. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Куме, тут не йде мова про технічні помилки. А про наплювательське ставлення до своєї мови. Можна пропустити чи переплутати літеру, можна не знати де кому чи дефіс поставити - то не страшно. Але ж ти не напишеш щоткі, прибори і омиватель бо є щітки, прилади і омивач. А тут часто такі чудо-слова можна побачити. І це сумно.
     
  18. memline

    memline Active Member

    Авто:
    Гольф 2 1.3 1987(був),Mercedes-Benz Vito 108 CDI
    Як на мене,то люди які пишуть такі чудо-слова вони не те,що не хочуть їх правильно писати,а просто не знають як правильно...
     
  19. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
  20. baksius

    baksius Місцевий

    Авто:
    Vw Golf4 2001 1.6AVU МКП;
    100%.
    Люди не пишуть навмисно не правельно. Хто як вміє так і пише.
    Я сам майже завжди пишу не правильно. Головне щоб було зрозуміло що людина хоче донести до загалу.
    А якщо адмінів дуже торбує ця тема то хай ліпше підключать якусь прогу яка буде перевіряти на орфографію пости і заголовки тем перед публікацією. А людей вже пізно перевиховувати, це треба було робити в школі.
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)