Як боротися із свавіллям ДАІ?

Тема у розділі 'Юридичні питання', створена користувачем Serh, 25 лип 2012.

  1. Serh

    Serh Active Member

    Авто:
    VW Golf 2 1.6 TD 1991 р.
    Стався зі мною сьогодні неприємний випадок. Поїхав сьогодні в інше місто по справах. Там мене зупинив працівник державтоінспекції. Правила дорожнього руху я не порушував. Перевірив документи, попросив відкрити капот. Почав звіряти номер кузова. І тут почалося найцікавіше. Він почав мені закидати що номер перебитий. Авто г2, в сім*ї вже понад 10 років, загалом авто вже 21 рік. Спочатку їздив тато, вже рік їжджу я. Авто ніколи не продавалося тут на україні і не передавалося в володінні іншим особам. Як її пригнали я був ще маленький. Точно знаю що номер кузова не перебитий і тоді було зроблено з документами все легально. Авто не перефарбовувалося. Немає явних деформацій. Тата неодноразово зупиняли і ніяких претензій не було, також бувало що номер агрегату перевіряли. Коли я задав питання, по чому він оприділив, він мені тикав пальцем і казав що кузов зеленого кольору, а сам номер на білій вставці, це був просто маразм, я йому казав що так було з заводу, що напевно в г2 усіх так, він відповів що ні, я не правий, казав що машина дуже стара цитую "...а стан дуже добрий, машини таких років зараз усі грати. Навіть мотор чистий". Я аргументував що має бути прилад якийсь що перевіряє на наявність того чи перебивали, він сказав що машину забираємо на штраф майданчик, а через декілька днів проведемо експертизу по автентичності номеру агрегата. Сказав що експертиза безкоштовна, але яким коштом на штраф майданчик машину відвозити хз, я не уточнив чогось. Я сказав що їдемо робити експертизу уже, він відповів що з 5-тої ранку несе службу і не збирається зараз тут їздити. Розказував що вони взагалі з іншого району приїхали, по обміну працівниками, щось типу такого. Там стояло чоловік 5 на двох машинах. Повів мене в свою машину, почав складати протокол. Не закидайте камінням, але я заплатив йому хабаря і поїхав, просто іншого виходу вже не бачив. Якщо машину забралиб прийшлось їхати додому на маршрутці, і потім ще треба було приїхати на експертизу авто, до тогож був не сам, а з дівчиною. В його машині ми просиділи пів години. Виходить я став заручником того що авто в мене в доволі доброму стані, і зберіглося в оригіналі. Номер ще раз дублюється на чорній бірці біля повітряного фільтра зліва, інспектор сказав що бірку перекліпали, бо заклепкі не оригінальні, але вони оригінальні.

    Ця стуація мене дуже роздратувала. Його аргументи були м*ягко кажучи дурнуваті, і в буквальному сенсі придумані на ходу. Усі його вчинки вказували, що людина тупо наїжджає і вимагає гроші. Те що мені 20 років не означає що можна збивати гроші на рівному місці, і ні защо. Виникає питання які його вчинки були правомірні, а які ні? Як мені можна булоб відстояти свої права в даному випадку? Як повинна проводитися процедура перевірик номеру кузова? Коли він зупинив, представився дуже тихо і я не почув прізвища, дуже жалію що не перепитав. Складається враження що розрулити таку спірну ситуація, як на перший погляд неможливо без телефонних дзвінків представникам правоохоронних органів званням вище. Нажаль чи нащастя таких друзів і знайомих не маю.

    Буду дуже вдячний за допомогу, хотілосяб розібратися в цій ситуації.
     
    Останнє редагування: 25 лип 2012
  2. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Цікава ситуація. Сам би хотів почути, яка ж процедура доказу, що ти не верблюд... Чи мають право вилучати авто в цьому випадку на штрафмайданчик?
     
  3. Kam@toZ

    Kam@toZ Місцевий

    Авто:
    VW Jetta 2 1.8 RF 2e2
    KHS DH 50 Fetish
    Клубна карта:
    000088
    Думаю треба було спробувати відзвонити на тел довіри,цікаво щоб вони сказали
     
  4. ора

    ора Active Member

    Авто:
    cady 1,9 ТДІ,
    Судячи з того шо ти розказав тебе просто розвели. Яка підстава для того щоб забирати авто на штраф майданчик?? підозра що перебитий номер?? а поїхати на експертизу він не хотів бо змучений? По перше не обовязково шоб на експертизу їхав саме він ( він там не єдиний даішник) по друге експертизу робить зовсім інший фахівець. Крім цього знаючи що в тебе все гаразд потрібно було іти до кінця. (впевнений шо по дорозі на штраф майданчик тебе б відпустили). а саме краще завжди знімати на відео такі зустрічі вони пил до наживи різко охолоджують.
     
  5. ора

    ора Active Member

    Авто:
    cady 1,9 ТДІ,
    На майбутнє поїдь в МРЕВ зроби собі експертизу в районі 100 грн коштує і будеш мати при собі свідоцтво на автентичність номерів шассі і відповідно менше гемору.
     
  6. Andr0n

    Andr0n Початківець

    Авто:
    VW Passat B2 1.6D 86'
    думаю якшо на тебе тупо тиснуть, вибиваючи хабар... треба тиснути у відповідь.

    для початку демонстративно записати прізвище інспектора та подзвонити на телефон довіри і перевірити чи взагалі даний персонаж повинен в даний момент "колядувати" на даному відрізку дороги.

    можна ще сказати щоб складав протокол про порушення в якому в примітках дописати що інспектор вів себе некультурно, грубив, матюкався, відмовлявся показувати посвідчення .... і усно додати, мол, в суді розберуться. тим більше якщо є свідок пасажир.

    це не з власного досвіду, але знайомі кажуть що така штука дієва...

    p.s. да і в любому випадку, якщо він захотів би забрати транспортний засіб на штрафмайданчик, по ідеї мав би скласти протокол у присутності двох понятих.... хай шукає серед траси. але це просто ідея, не знаю чи воно так насправді.

    також чув що є розпорядження яке прописує що на складання протоколу, перевірку документів та інших дій зі сторони дайця у нього є рівно 20 хвилин.
    якщо довше - водій має право їхати.
    буквально пару тижнів тому колега на роботі таким чином розвів дайця...
     
  7. memline

    memline Active Member

    Авто:
    Гольф 2 1.3 1987(був),Mercedes-Benz Vito 108 CDI
    м..да.Шкода шо ти не зап"ятав його прізвище.А з якої області дайці,теж не знаєш?
     
  8. memline

    memline Active Member

    Авто:
    Гольф 2 1.3 1987(був),Mercedes-Benz Vito 108 CDI
    Цікаво,а хто час засікає і як ти докажеш,що процедура тривала довше?Хіба якщо писати на реєстратор...
     
  9. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    виходи такі

    1. купити нову машину
    2. їздити з вишибалами на задній сідушці
    3. їздити з працівником даї на передній
    3. змінити владу
    4. видихнути і перемкнутися на рівень даїшника, побалакавши про життя

    Інші працюють відносно.
     
  10. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073

    але

    Ітогі падвідьом:
    Підозри на змінений номер кузова можна пришити лише до пункту
    Але цей бункт не забороняє експлуатацію авто, тобто не підрозуміває його вилучення... то ж скористатися пунктом 31.7 дєць ніби не має повноважень (він не є експертом уповноваженим, заявляти, що номер кузова перебитий)...
     
  11. Shaggy

    Shaggy Super Moderator

    Авто:
    Audi Allroad 2.5 AKE 01"; Audi A6 C5 Avant Quattro 2.5 AKE 02";
    15хв це перевірка документів, оформлення протоколу. Якщо тебе затримують більше ніж на 15хв, треба вимагати складання протоколу затримання.

    Мав таку ситуацію двічі. В першому випадку я просто пофігістично відносився до того всього. Закрив машину, і казав хай викликають евакуатор і везуть на експертизу. Грузили, сідав до них в машину пару раз. Раз складав протокол, потім його порвав, бо впринципі нема такої статті штрафу. НУ отак я походив покурив і через 20-25хв отримав свої документи назад. Ще декілька раз наголосивши про складання протоколу затримання.

    А другий раз в такій ситуації я викликав міліцію і казав шо від мене вимагають хабар і працівник міліції перевищує свої повноваження. Через 10хв після дзвінка я отримав свої документи, гаїшники сіли в машину і поїхали. Приїхала міліція. я пояснив ситуацію. Заповнив протокол і поїхав додому.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Назар Непийпиво

    Назар Непийпиво Active Member

    Авто:
    VW CADDY 1.9TDI 77kWt
    і так. як написав bass, даі не може вилучати транспортний засіб якщо є підозра на неавтентичність, може лише затримати водія на час який необхідний для підтвердження/спростування цієї інформації. про те як це перевірити - це головний біль інспектора, а не водія. Протокол в цій ситуації складається лише після того як виявлять факт перебивання номеру кузова, а не до того. Також водій має право бути завжди біля свого авто, а також має право на відео-фото зйомку всіх подій і самого процесу перевірки. Тому в цьому конкретному випадку - це був розвод на гроші. Якщо вже починається такий розвод - вимагайте у працівника даі (інспектора який вас зупинив) дорожній лист та наряд на патрулювання, якщо він відмовляється його показати або він зупинив вас не там де його патрулювання - можна сміло сказати йому "ты кто такой до свидания!".
     
  13. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Розвели пацана, як пачку юпі

    Нашо виходив з машини взагалі? Якшо правий, йдеш до кінця. Те, що ти дав в цій ситуації хабара, ти зробив дуже погано не лише для себе, а для всіх водіїв України
     
  14. holubets

    holubets Місцевий

    Авто:
    OPEL Vectra 1998 1.8 X18XE, VW Jetta 1987 1.6 EZ була
    Клубна карта:
    000095
    На жаль був в подібній ситуації. Але примахалися шо машина бита через то що телевізор (каркас фар) був помитий. Казали що змінений і свіжо-помальований.
    Ми з тобою в цій ситуації допустилися декількох помилок, а саме:
    1.З машини ні в якому разі виходити не можна (це ускладнить їм життя, а водій почуватиметься впевненіше в порівнянні з вулицею чи машиною ДАЇ).
    2. Відкривати капот, багажник чи салон автомобіля даїшнику не можна ні за яких обставин, бо в іншому випадку вони найдуть до чого докопатися (замінений телевізор чи перебитий номер).
    З приводу другого, то автомобіль - це приватна власність. Огляд машини(відкриття капоту чи багажника) прирівнюється до обшуку. А обшук може бути здійснений лише за постановою суду в рамках рослідування якоїсть справи. Відповідно водієві повинні бути показані відповідні документи.

    На жаль статей в законах, які підтверджують мої слова під руками не маю. Зараз сам шукаю.
     
  15. Serh

    Serh Active Member

    Авто:
    VW Golf 2 1.6 TD 1991 р.
    якщо чесно номер тел довіри не знаю. Хоча варто знати

    даєць казав що така процедура коштує 800 гривень, якщо робити її за власною ініціативою

    з Волинської області. Зупинили мене в місті Ковель, інспектор казав що їх патруль з Ківерець

    я ньому про це казав і активно відстоював це, що неможна "на око" оприділити перебиті чи ні, так можна кожного зупиняти. Він послався що авто заберуть на штраф майданчик, потім через декілька днів експерт буде встановлювати автентичність номеру за моєї присутності, на моє запитання як мені повідомлять він дав відповідь що подзвонять.
    Тут важливим фактором стало відсутність досвіду в даних випадках

    Визнаю що вчинив не дуже гідно, але перспектива їхати додому на маршрутці з іншого міста і потім іздити туди сюди мене збила з пантелику. За той період поки я балакав з дайцем інші інспектори пиняли і як на конвеєрі збивали гроші майже без балачок, що дуже яскраво відображає статистику водіїв які вступають в полеміку з представниками правохоронних органів.
     
  16. Назар Непийпиво

    Назар Непийпиво Active Member

    Авто:
    VW CADDY 1.9TDI 77kWt
    Є огляд, а є обшук. Огляд це просто візуальний огляд - без понятих, обшук - тільки з понятими. Понятих знову ж таки шукає інспектор ібо він зацікавлена особа.
     
  17. Serh

    Serh Active Member

    Авто:
    VW Golf 2 1.6 TD 1991 р.
    Якщо інспектор просить вийти з машини, а сам не виконуєш і сидиш я думаю що це буде прирівнюватись до непокори, всеж ДАІ наділені пеними повноваженнями бо вони фактично представники влади в плані правопорядку. Візьмемо за випадок коли водій не тверезий і його зупинили. Далі рух він продовжувати не може і виходити теж не хоче, не везти ж його на евакуаторі разом з авто. Важелі впливу по таких випадках в них напевно існують. Хотілосяб побачити постанови, розпорядження що нормативно затверджують тих самих 20 хв на перевірку, і не секунди більше
     
  18. holubets

    holubets Місцевий

    Авто:
    OPEL Vectra 1998 1.8 X18XE, VW Jetta 1987 1.6 EZ була
    Клубна карта:
    000095
    Дещо нарив в неті:
    "В Українському ж законодавстві існує лише один термін - "огляд"! Згідно пункту шостого статті 11 закону "Про міліцію", міліція має право "проводити огляд осіб, зазначених у пункті 5 цієї статті, речей, що знаходяться при них, транспортних засобів". Тобто навіть просто оглядати машину, без порпання в багажнику, інспектор має право лише по відношенню до осіб затриманих або заарештованих."

    Взято з http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=58&t=1696
     
  19. Shaggy

    Shaggy Super Moderator

    Авто:
    Audi Allroad 2.5 AKE 01"; Audi A6 C5 Avant Quattro 2.5 AKE 02";
    Ти шось понаписував і все не правильно. Згідно ПДР України, пункту 2, ти зобов"язаний надати можливість перевірити номери агрегатів автомобіля. А відповідно і вийти з автомобіля при цьому.
    Здається в новій редакції навіть дописано, що водій має вийти з автомобіля на вимогу працівника ДАЇ. А те що ти пишеш це водичка якась.

    Оглаяд є огляд. відкрити багажник -це вже обшук. Але перевірити номера, повторюся, ДАЇшник має повне право. При обшуку складається протокол обшуку і 2є понятих.

    Оцінити звісно чи переварений номер чи не переварений він не може. тобто може, але то шо він скаже - це дурниця. В такому випадку проводиться експертиза. Це все підкріплюється судовими документами. У випадку того, якщо дійсно номер не переварений держава оплачує твої збитки за експертизу. В іншому випадку штрафмайданчик, штраф і полаза збитків з експертизу.


    На всіз автомобілях МВС є вони написані, чи то ДАЇ, чи то Міліція.
     
  20. Serh

    Serh Active Member

    Авто:
    VW Golf 2 1.6 TD 1991 р.
    також невпевнений що свідчення свідка пасажира візьмуть до уваги, можна констатувати що він зацікавлена особа (знайома чи подруга) і не зможе давати показання об*єктивно як по відношенню до одної так і другої сторони
     
    Останнє редагування: 25 лип 2012

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)