Потрібен Дозиметр

Тема у розділі 'Простофорум', створена користувачем exalto, 14 жов 2016.

  1. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Всім привіт! Давно хотів перевірити деякі предмети. Може є в когось дозиметр взяти покористуватися на день, дуже потрібен. Купувати дорого коштує :sad:
     
  2. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    У мене є. Але мене німа ;) І не буде мене дома ще до грудня.
    А так дозиметер лежить без діла вдома.
    Якщо вже ніде не знайдеш і то терміново, то пиши - якось може вирішимо це.
     
  3. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Дякую! Ну я ще попитаюсь у знайомих, може знайдеться до цього часу. Якщо ні, то зачекаю коли повернетесь.
     
  4. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    А якщо не секрет, то навіщо він? Квартиру купуєте, будматеріали, машину?
     
  5. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Я колекціоную годинники, в мене є з радієвою світломасою на стрілках і циферблаті, і окремо стрілки зі світломасою (якою мені невідомо) хочу заміряти їх фон, і є певні без світломаси, хочу всі перевірити, бо є які мають більше 100 років, хто-зна де вони побували. Залишу тільки безпечні. Давно хотів перевірити, от сьогодні зустрів колегу він мені порадив не затягувати з цим)) почитав в інтернеті, страшно стало, я колись із стрілками працював без спецзахисту, піду ще здам розгорнутий аналіз крові, чи що там медики скажуть на визначення вмісту радію в організмі. Мало приємного ((
     
  6. baksius

    baksius Місцевий

    Авто:
    Vw Golf4 2001 1.6AVU МКП;
    А Ти для чого його купував.
    P.S. Просто цікаво для чого такі апарати в нас використовують можливо і мені він потрібен.
     
  7. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Бувають рідіоактивні будматеріали (представ, що ти побудуєш будинок з таких матеріалів, і постійно будеш отримувати дозу, хвороби, і не будеш знати від чого), в квартирах фон може перевищувати норму (наприклад попередній власник міг в стіну заховати якийсь предмет який випромінює фон в 1000 раз більший ніж норма), предмети інтерєру, їжа і багато чого, про, що ми можемо навіть не підозрювати. Дозиметром можемо промоніторити стан речей. Період повного розкладу радію 1600 років, з організму майже не виводиться.
     
  8. kym

    kym Аксакал

    Авто:
    a 100
    Маю військовий професійний дозиметр советський. але не має живлення стоїть в ящику уже з 20 років. Коли бабахнув Чорнобиль колега прапорщик подарував щоб зорієнтуватись де що є
     
  9. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Я купував для перевірки будматеріалів і квартири.будинку...
    Я сумліваюся що сучасні годинники мають радіоактивні матеріали. Там флуорисцентний матеріал то сполуки фосфору ну аж ніяк не радіоактивні. Радій добавляли у фарбу стрілок годинникі більше ніж 100 років тому...
    Але як маєш страх - то можеш переконатися, як то кажуть - береженого і Бог береже.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Так я маю якраз ці годинники періоду 1905-1944, самі найперші наручні. Мій "найновіший" годинник це 1989 р. Хто зна де ці годинники були в 1986 році наприклад? Виконання циферблатів міток і стрілок з використанням радіоактивного радію використовувалось до середини 60-х років минулого століття, топім це стало дорогим задоволенням і незадовго до того вчені встановили шкідливий вплив радію на організм людини, а в 10-30-х роках минулого століття жінки в основному наносили на циферблати годинників навіть не підозрюючи про шкідливий вплив, майстри обслуговували ці годинники, більше того радій наносили на дитячі іграшки.
    Так саме цікаве, я це все знав, і спочатку не колекціонував годинники цього періоду, але якось затягнуло мене, дістався один, потім другий (це дуже якісні годинники) потім попався ще один, але без стрілок, купив стрілки і зразу вирішив їх приміряти, а на них була стара світломаса, не факт, що радіоактивна, і я якось забув, що вона може бути радіоактивна, от і хочу перевірити все що маю. Така от історія.
     
  11. kym

    kym Аксакал

    Авто:
    a 100
    Не в тему ....маю швейцарську Доксу 1943р. Ходить
     
  12. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    О, Юра, коли будеш завтра забирати мою машину на "мийку" то заодно можеш взяти і дозиметер, і тоді най привозить до тебе свою колекцію і міряє, ну або ти до нього за велике пиво ;)
     
  13. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Із сегменту не дорогих. Надійна швейцарська фірма, якщо стан хороший, то вартує якихось грошей, а якщо ні, то реставрувати немає сенсу.

    Мені ще в понеділок знайомі мають сказати на рахунок дозиметра, я всіх "на вуха поставив" :) Ну привезти я не зможу всі годинники, бо є ті які точно фонять знаю, мені треба буде перевірити, якщо я зніму цифер і стрілки, чи фонить весь годинники чи тільки стрілки і цифер, тобто на вулиці я такими справами займатися не буду :) мені треба буде дозиметр до себе взяти, в мене і інструмент є відповідний.
     
  14. baksius

    baksius Місцевий

    Авто:
    Vw Golf4 2001 1.6AVU МКП;
    зараз чекаю здапчі
    За одно і свій дозиметир перевіриш чи його часом з самого Чернобиля непривезли :).
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Якщо стрілки фонять то і весь годинник вже - гарантовано. Питання як сильно фонить.
     
  16. Sasa

    Sasa Аксакал

    Авто:
    Country Power
    Клубна карта:
    000481
    Класс. Я тут навіть не подумав цю тему піднімати. Певний час живу в квартирі де як виявилося були онкохворі, і закрадається підозра що щось там може фонити. Басс, можна буде скористатися якимось чином цим девайсом?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
     
  17. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Та можна, мені не шкода. Як приїду на батьківщину - маякуй.
     
  18. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Не факт,є певні нюанси. Як прилад буде в мене, може зроблю фото, але спершу оціню ситуацію :)
     
  19. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Ну, радіація вона така штука підступна. Радій щосекнди випускає beta-частинки які в свою чергу бомбардують інші елементи, в нашому випадку сталь\скло, поверхневий шар яких в свою чергу перетворюється на ізотоп, котрий теж радіоактивний. Ще не знайдено матеріалу який може зупинити бета промені і при тому не стати радіоактивним :sad: Звичайно що період півроспаду тих ізотопів набагато менший ні ж в радію, і якщо б забрати джерело бета променів, то твій годинник може через 100 років не буде фонити, але... радій все ж ще там ;) Надіюся що ні, але факт якщо він є, і все решта фонить.
    Щастя що будь-яка поверхня товщиною приблизно в 1мм зупиняє бета промені, тобто вони не проходять далі. Тому, якщо скло там достатньо товсте то носити такий годинник може бути безпечно протягом гарантійного строку. Який той строк і що зара являє той годинник то прилад покаже.

    З.І Радій випромінює всі три відомі види радіації (альфа, бета, гама), але саме бета випромінювання у нього найбільше. Проти гама випромінювання помагає лише метровий шар бетону :sad:
     
    Останнє редагування: 15 жов 2016
    • Подобається Подобається x 2
  20. exalto

    exalto Місцевий

    Авто:
    VW Passat B5 99" 1.8 20V (ARG), 5МКПП
    Клубна карта:
    000085
    Все вірно, ну мені цікаво, наприклад, якщо цілий годинник буде фонити припустим 500 мЗв/год., а я заберу джерело фону (в моєму випадку це припустим стрілки, я їх туди поставив місяць тому, до того цей годинник був у виконанні без світломаси на циферблаті та стрілках), то без стрілок він буде фонити також 500 мЗв/год, чи припустим вже 100 мЗв/год.? думаю в такому випадку фон зменшиться, і припустим стане 100 мЗв/год. то вже не так страшно :) носити і так такий годинник на кожен день ніхто не буде, але володіти таким то радість для колекціонера :) ну там раз в рік можна вигуляти :)

    З.І. ну і тема на форумі обговорюється, я вже задумався чи я на правильному форумі пишу ))
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)